O kancelarii

Absolwent dziennych studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W 2007 roku został członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej. Laureat prestiżowego konkursu ,,Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego’’, zorganizowanego przez magazyn FORBES, w kategorii adwokat z województwa pomorskiego.

W roku 2013 wybrany Prawnikiem Roku województwa pomorskiego w III Edycji Plebiscytu ,,Prawnik Roku’’ zorganizowanego przez wówczas największy w Polsce portal internetowy z opiniami o prawnikach SkutecznyAdwokat.pl

W latach 2014-2019 pełnomocnik procesowy w sprawach karnych z obszaru całego kraju jednego z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Od lat jako patron aplikantów adwokackich odpowiada za prowadzenie praktycznej nauki zawodu adwokata.

W latach 2018-2022 laureat plebiscytu branżowego portalu Orły Prawa w kategorii kancelarii prawnych z Gdyni.

W roku 2023 laureat III edycji ogólnopolskiego konkursu i programu akredytacyjnego dla kancelarii prawnych ,,Lider Usług Prawnych”.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw uznawanych za bardzo skomplikowane, w tym mających swój finał w Sądzie Najwyższym, Trybunale Konstytucyjnym, czy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Wpis nr 1852 na liście adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Włada językiem angielskim.

mec. Tomasz Makowski - Adwokat Gdynia

Kancelaria Adwokacka adwokata Tomasza Makowskiego prowadzi obsługę prawną Klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. W zależności od potrzeb, kancelaria służy Klientom swoim czasem zarówno w swojej siedzibie, jak i w miejscu działalności Klienta. Pomoc prawna jest świadczona na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego.

Mimo, iż kancelaria jest firmą nowoczesną, to świadczy usługi obejmujące tradycyjne obszary praktyki adwokackiej, a w szczególności zastępstwo procesowe w sprawach sądowych, zastępstwo w postępowaniach administracyjnych i podatkowych, udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych, stałe doradztwo prawne, prowadzenie negocjacji przedsądowych, dochodzenie roszczeń majątkowych oraz ich egzekucję, przygotowywanie projektów umów, statutów, a także pism procesowych, w tym apelacji, zażaleń, odwołań, skarg i innych środków zaskarżenia.

W toku realizacji zlecenia kancelaria dąży do rozstrzygnięć pozwalających zaoszczędzić Klientowi kosztów oraz doradza ugodowe zakończenie sprawy, gdy jest to uzasadnione interesem Klienta.

Sprawy Klientów kancelarii objęte są pełną gwarancją zachowania w tajemnicy wszystkiego, czego zespół kancelarii dowiedział się podczas świadczenia pomocy prawnej. Kancelaria posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności zawodowej (OC).